Verslo žinios: naujos kartos televizijos vardas – HiTV

Verslo žinios: naujos kartos televizijos vardas – HiTV

Verslo žinios: naujos kartos televizijos vardas – HiTV 770 780 telecentras-master

Telecentras kartu su partneriais kuria šalyje naujos kartos hibridinę televiziją, skirtą išmaniuosius televizorius turintiems vartotojams, ir šiuo metu pereina prie paslaugos testavimo realioje aplinkoje. Nauja paslauga vadinsis HiTV ir bus teikiama nemokamai visiems eterinės TV žiūrovams.

Hibridinė televizija (angl. Hybrid Broadcast Broadband TV – HbbTV) sujungia eteriu transliuojamą televiziją su internetine platforma, per kurią žiūrovas gali pasiekti televizijų mediatekas, archyvus ir kitą turinį, platinamą internete. Šį turinį vartotojas gali valdyti televizoriaus pulteliu, jam nereikalingas, kaip internetinės televizijos (IPTV) atveju, atskiras priedėlis ir valdymo pultelis.

Projektas vykdomas kartu su trimis  šalies televizijos kompanijomis: Nacionaliniu transliuotoju LRT, LNK kanalų grupe ir „Lietuvos ryto” TV. Projekte taip pat aktyviai dalyvauja išmaniųjų televizorių gamintojas “LG Electronics”, prie jo jau prisijungė virš 20 radijo stočių.

Ir realiu, ir atidėtu laiku

Naujoji televizinė paslauga bus nemokama ir vadinsis HiTV. Norint pradėti ja naudotis, reikės turėti išmanųjį televizorių, kuris palaiko HbbTV standartą ir yra prijungtas prie interneto (laidu ar Wi-Fi ryšiu), taip pat priimti per antžeminę televiziją transliuojamas programas: 12 visoje Lietuvoje ir 17  – Pietryčių Lietuvoje. Techniškai HiTV bus aktyvuojama, per antžeminės televizijos tinklus siunčiant specialų techninį signalą, todėl ši paslauga neveiks žiūrovams, kurie TV programas priima per kabelinius ir IPTV tinklus.

„Lietuvos transliuotojų kuriama TV produkcija, kurią Telecentras siunčia per antžeminės TV tinklus, sudaro didžiąją dalį turinio, kurį savo televizoriuose renkasi žiūrėti šalies žiūrovai. Lietuviškas turinys taip pat  vis dažniau žiūrimas atidėtu laiku. HiTV “hibridas” suteiks galimybę išmaniųjų televizorių turėtojams televiziją žiūrėti kaip realiu, taip ir atidėtu laiku komfortiškai, vienu TV pulteliu ir, svarbiausia, nemokamai“, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

Į HiTV Telecentras investuos virš 200 000 eurų. Paslauga bus plėtojama etapais. “Pirmame etape numatome suteikti eterinės televizijos žiūrovams galimybę naršyti trijų televizinių kompanijų mediatekas ir portalus, žiūrėti jų sukurtų laidų įrašus. Taip pat jie turės galimybę naudotis elektroniniu programų gidu (EPG), klausytis radijo stočių programų, naudotis orų prognoze. Vėliau numatome gausinti per platformą pasiekiamo turinio apimtį, plėsti paslaugų ir funkcijų spektrą”, – teigia HiTV paslaugos sukūrimo grupės vadovas Dalius Srėbalius.

44 milijonų “hibridinių” televizorių

LG Electronics produktų namams Baltijos regiono vadovas Wonbum Lee teigia, kad hibridinė televizija leidžia kur kas geriau išnaudoti išmanaus televizoriaus galimybes. „Šaunu, kad Lietuva jungiasi prie šalių, kuriose LG televizoriai naudojami dviejų tipų TV (eterinės ir internetinės) transliacijoms priimti, klubo. Mūsų tiekiami Lietuvos rinkai išmanieji televizoriai jau šiuo metu yra parengti hibridinei TV rodyti. HbbTV  funkciją vartotojai gali patys aktyvuoti meniu nustatymuose“, – sako LG Electronics atstovas.

Tarptautinės HbbTV asociacijos duomenimis, šiuo metu 36 pasaulio šalyse veikia 44 mln. „hibridinių“ televizorių, sukurta 300 „hibridinių“ aplikacijų.

HiTV startas numatomas I šių metų pusmetį.

Leave a Reply