side-area-logo

Apie mus

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti radijo ir televizijos programų siuntimo, TV reportažų perdavimo, duomenų perdavimo, interneto ir telefonijos paslaugas visoje Lietuvoje. Aukštą Telecentro paslaugų kokybę užtikrina kompetentingi specialistai, pažangiausios ryšio technologijos ir įsiklausymas į klientų poreikius.

Paslaugos

Radijo ir televizijos programų siuntimas, interneto ryšio teikimas, duomenų perdavimo sprendimai ir kitos telkomunikacijų bei IT paslaugos

Komanda

320 savo srities profesionalų, turinčių ilgametę patirtį RTV, telekomunikacijų ir IT sektoriuose

Infrastruktūra

Patikimas ir pajėgus Telecentro tinklas leidžia paslaugas teikti visoje Lietuvoje bei pritaikyti sprendimus individualiems klientų poreikiams

Telecentras šiandien

(2019)

Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) yra akcinė bendrovė, kurios akcijos nuosavybės teise priklauso valstybei, kuriai atstovauja Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Susisiekimo ministro įsakymai prilyginami visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimams.

Kolegialus bendrovės valdymo organas – valdyba, ją sudaro 4 nariai. Bendrovės veiklai ir administracijai vadovauja valdybos paskirtas generalinis direktorius. Nuo 2013 m. gruodžio Telecentrui vadovauja Remigijus Šeris.

Telecentras yra įtrauktas į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą. Bendrovės aukštųjų bokštų ir stiebų (virš 100 metrų) infrastruktūra leidžia televiziniu signalu padengti beveik 100 proc. Lietuvos teritorijos ir yra tinkamiausia TV ir radijo programų siuntimo bei bevielėms telekomunikacijų paslaugoms teikti.

Informacinių technologijų ir telekomunikacijų paslaugos įmonėms ir organizacijoms teikiamos su TELECENTRAS prekės ženklu, interneto ryšio paslaugos gyventojams – su MEZON prekės ženklu.

Duomenų perdavimo ir kitas telekomunikacines paslaugas Telecentras teikia naudodamas bevieles LTE ir WiFi (peer-to-peer) technologijas. Bendrovės duomenų perdavimo tinklo infrastruktūra yra universali, pritaikyta visų rūšių informacijos (video, audio, duomenų ir pan.) perdavimui. Patikima ir pajėgi telekomunikacinė infrastruktūra 2016 metų rudenį bendrovei leido įdiegti unikalią pasaulyje ir Europoje išmaniosios televizijos per plačiajuostį 4G LTE tinklą (IPTV over LTE) paslaugą MEZON + TV.

Bendrovė taip pat valdo nacionaliniu mastu unikalų inžinerinį statinį – Vilniaus televizijos bokštą (aukštis 326 m.) – ir jame įsikūrusį restoraną PAUKŠČIŲ TAKAS. Per metus Vilniaus TV bokšte apsilanko per 120 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Pagrindinis strateginis Telecentro tikslas yra vystyti duomenų perdavimo, radijo ir televizijos siuntimo, radiotechninės įrangos talpinimo, duomenų centrų bei kitas ITT paslaugas ir per tai – didinti bendrovės pridėtinę vertę.

320
profesionalių darbuotojų
100000
paslaugų vartotojų
4000
verslo klientų